از بین بردن لکه چای روی کناره فرش

از بین بردن لکه چای روی کناره فرش

 

همه ما ایرانی ها عاشق چای هستیم و خیلی دور از ذهن نیست که مقداری چای در مهمانی ها توسط بچه ها و یا بزرگترها روی فرش بریزد. به همین دلیل، باید راه حل های سریع و آسان برای از بین بردن لکه چای از روی کناره فرش ماشینی را بدانیم. ادامه این نوشته را بخوانید تا با چند راهکار ساده و سریع برای این مشکل آشنا شوید.

پاک کردن چای از روی کناره فرش با ماست

یکی از راهکارهای پاک کردن کناره فرش از لکه چای این است که روی قسمت آلوده مقداری ماست بریزید. بگذارید ده دقیقه روی لکه بماند تا چای جذب ماست شود. سپس ماست را از روی فرش جمع کنید. فقط توجه کنید که بیشتر ماست را روی کناره فرش پخش نکنید. این کار را چند بار تکرار کنید.

از بین بردن لکه چای روی کناره فرش با محلول آب و جوش شیرین

در این روش، کافی است مقداری جوش شیرین را در آب حل کنید. سپس پارچه ای را به محلولی که تهیه کرده اید آغشته کنید و روی محل لکه قرار دهید. پس از اینکه لکه کمرنگ شد، آن قسمت را با آب سرد بشویید.

لکه گیری چای از روی کناره فرش با استفاده از سرکه سفید و آب گرم

در یک روش دیگر، می توانید سرکه سفید و آب گرم را مخلوط کنید. آن را روی محل، اسپری کنید و با پارچه تمیز کنید.

ترکیبی از روش های ذکرشده

در این روش پس از جمع کردن چای از روی کناره فرش، سرکه، نمک و ماست را مخلوط نمایید. این مخلوط را روی محل بگذارید و پس از مدت کوتاهی، آن را از روی فرش جمع کنید. سپس با دستمال، محل را خوب تمیز کنید.

اگر باز هم لکه باقی ماند چه کار کنم؟

چای و قهوه چون گرم هستند در بافت فرش نفوذ می کنند و لکه های سمجی ایجاد می کنند. به همین دلیل، با وجود تلاش برای از بین بردن لکه چای روی کناره فرش، کامل تمیز نمی شوند و باز هم لکه محوی به جا می گذارند. برای پاک کردن کامل کناره فرش می توانید راه های زیر را امتحان کنید:

  • استفاده از آب ولرم و پودر ماشینی لباسشویی
  • استفاده از شامپو فرش و آب
  • تمیز کردن با سرکه سفید و آب

در هر کدام از روش های بالا، می توانید محلول را به اسفنج یا پارچه نرم آغشته کنید و روی لکه بکشید.

لکه چای کهنه روی کناره فرش کرم

از آن جا که در این مورد هم لکه قدیمی است و هم رنگ کناره فرش بسیار روشن است پیشنهاد می کنیم برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید تمیز کردن کناره فرش را به یک قالیشویی معتبر بسپارید.

بهترین راهکار

از بین همه این راهکارهایی که ارائه شد هر کدام می تواند با توجه به میزان لکه و غلظت چای و قهوه و همین طور جنس و رنگ کناره فرش شما، برای شما متناسب باشد. اما اگر باز هم تصور می کنید ممکن است این راه حل ها جوابگو نباشد، تمیز کردن فرش خود را به قالیشویی مطمئن بسپارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانه محصولاتوبلاگتماس